Danny the Dog

Вчора по вітчизняному телебаченню несподівано показали фільм, який я цими днями знайшов у полтавській локальній мережі. Ну і чом би я відмовлявся від “телеверсії”, тим більше, дубляж українською – річ вельми прийнятна.


Сьогодні казки Люка Бессона виглядають, щонайменше, наївними: жорстокість навчилися показувати “якісніше” (в цьому і полягає завдання прогресу), а хепіенд — сумівним: і навіть не тому, що злі бандити прийдуть за ними (не факт, що прийдуть, хоч і могли б), а тому, що це історія Мауглі, а реальна життєва практика показує: історії Мауглі ніколи не закінчуються добре. Щоправда, в залежності від того, як ми бачимо “добро”.

Денні — яскравий приклад подвійно соціалізованої особистості.
Перший пласт — це раннє дитинство “як у всіх”: іграшки, мама, що грає Моцарта — і продовження в сьогоденні: морозиво — це смачно і солодко, диня говорить, що вона стигла тощо.
Посередині — альтернативна соціалізація: життя в ролі пса — з нашийником, що стримує, і установкою: убивати.
Психологи могли б підказати, чи можливий такий флешбек; де знаходяться ключові точки, що визначають площину, але мені особисто здається, що як точки, які ми зберігаємо для можливого “відкату”, так бувають і зміни, що унеможливлюють такий відкат. за межами обговорення фільму: цілком свідомо: є речі, від яких навіть якщо можеться, то не хочеться відмовитись. Як би важко не було з ними.

Світ убивць і світ цивільних людей.
Історій, які розказують нам, що існують інші світи (переважно — світи убивць), вистачає.
Історія про Денні, пса на ланцюгу, намагається простими словами сказати нам прямо у вічі: “сім’я — це коли ви разом, що б не сталося”. Але слова банальні, а хореографічно вишукані батальні сцени такі яскраві…

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s