Темне Місто (director’s cut)

Я переглядав “Темне Місто” (чи може, “Темний Сіті”?) у режисерській версії, ще й у дуже добрій якості (треба, треба купувати новий вінт), і пару деталей лежить у чернетці на вордпресі, але то десь далеко, там, а тут залишаються спогади.

Пам’ятаєш гру “Мафія”? Так, з картами. У кожного є свої ролі, якщо гравців багато, то більшість взагалі – прості мешканці, і свої рольові ходи гравці роблять незалежно один від одного, коли місто спить.
Ось що, виявляється, мені цей фільм нагадує.

Але візуально – це та сама історія про Місто, яка розповідається, напевно, весь час в межах НТР, і найбільше оформлюється у локації з ключовими словами “Америка – сухий закон – мафія – нуар – депресія” (ряд можна продовжувати).
Крислаті капелюхи, довгі плащі.
Місто, в якому завжди панує ніч.
Автомобілі, які завжди слугуватимуть знаком такого специфічного світу (навіть на наших вулицях поза межами кінематографу).
Це світ, у якому, за умови меншої фантасмагоричності, можливі такі персонажі, як Тінь чи Бетмен, але можливо, річ навіть не у фантастиці, а, скоріше, в наборі правил гри.
Модель, керовувана в своєму мікрокосмічному русі інопланетною расою – цей аддон можна було б долучити до будь-якої історії.
Тема про життя як сон, оформившись у добу Бароко, не була вже тоді новою. Тепер ми отримали досконалий візуальний антураж.
І одну з відповідей на питання “що, коли хтось прокидається?” з обнадійливим переконанням у можливості позитивних мутацій.

Красива історія про можливість вольового впливу на реальність, без необхідності стрибати з даху, як у “Матриці”. Ти або можеш це, або навіть не здогадаєшся, що таке можливо. І правильно.

Попри трохи запозитивний фінал (хоча іншого, можливо, цій історії не потрібно), ми отримали прекрасні антуражні декорації для того, щоби в них вирощувати власні сни.
Чи, принаймні, мрії про сновидіння.

Я думаю, років у 50 можна буде вдягти капелюх, довгий плащ, і бути одним з них, мешканців Темного Сіті.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s