Злітна Смуга (Jetée, La), 1962

кадр зі стрічки
"Злітна смуга": кадр зі стрічки

Як добре, що у нас з’явився ще один кіноклуб. Цього разу – у “Смолоскипі” (Київ, Межигірська, 21), який буде щочетверга демонструвати цікві стрічки. Олег Шинкаренко, один із найцікавіших нових прозаїків і ведучий кіноклубу, щиро переконаний, що асортимент, пропонований подібною тусівкою з Могилянки, більш попсовий. І, цілком можливо, він має рацію.

Цього вечора можна було подивитися 2 стрічки: “Злітну смугу” Кріса Маркера і “Жінка є Жінка” Годара (одна з перших ролей улюбленого мною Бельмондо). Оскільки моя сусідка по залу вже описала враження від другої стрічки, я можу зосередитися на першій, яка сподобалася мені більше.

Отже, “Злітна Смуга“. Чорно-білий фантастичний фото-фільм, у якому анімовано практично один фрагмент (який – не скажу, треба дивитись). Спойлер можна прочитати на вікіпедії і ІМДБ (лінки – див. вище), але це не дасть практично нічого.

Отже, що ми маємо. Фільм, змонтований з фотографій на 99 відсотків у склейку: кількаразові переходи не змінюють загального враження. Закадровий голос, який розповідає історію. Час, що виступає як самостійний імовірний світ: даний момент, з якого маємо обличчя людей, минуле, що виникає як набір ситуацій, майбутнє, що повертає часопростору міфологічну замкненість.

Все-таки, фантастика не залежить від того часу, в якому створюється і переповідається – у певному сенсі, вона вічна (і як всяке бажання, сублімує чоловіче бажання, принаймні, спокушає до подібних думок).

Фільм, після якого хочеться спробувати зробити щось подібне.

Якщо говорити про передмову ведучого, він був асолютно правий: при тому мінімалізмі, яким оперує автор, влив, який він чинить на свідомість, обрахунку не піддається.

Прекрасне кіно.

Враження від кіноклубу – теж прекрасні. Наступного тижня обов’язково піду.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s