Тихий, тихий Хілл

А вчора ввечері, значить, подивилися ми “Сайлент Хілл“. Я в гру не грав, тому тепер з деяким острахом думаю про навіть імовірну кіноверсію “Half Life” – що ж це буде?

Тобто, весь практично фільм ми з другом просміялися.

Для початку треба прийняти як належне те, що мати, дитина якої переживає лунатизм, вирішує за краще, замість звернутися до спеціаліста з медичною освітою, вирушити автом з дівчинкою у місто-привид, “де досі вирують підземні пожежі”. Ну і потім вважати адекватною втечу від поліції.

Далі – не звернути уваги на те, що дівчинка (і дівчинка з мамою в авто) вже неодноразово опинялися в центрі фільмів жаху, в основному – безуспішно, себто нецікаво. Практично вся стрічка складається з таких флешбеків, тому кожен може перевірити себе на знання зразків кінематографу. Навіть мені, з моїм мізерним кіно-досвідом, постійно ввижалися ті чи інші бачені (і переважно забуті) фільми.

Не оминули автори стрічки й класичного “Boo!” (раптової дії під час напруженої більш-менш статичної сцени) – чортик з табакерки краще вискакував тільки у “Омен“, щоправда, останній “Омен” гірше від “Сайлент Хілла” на кілька порядків…

Безперечним набутком, яким, щоправда, вже нікого дивувати (часи “Маски” й “Титаніка”, погодьтесь, минули), є візуальний ряд. Прекрасні фактури, текстури, анімація. Цікаво реалізовані монстри й монстрики. Але оскільки внутрішня міфологія в самій стрічці не дуже розкривається, я, наприклад, не дуже розумію, що то за дуже красива залізна пірамідальна маска на, ем… “чоловікові”, який дієво реалізує сподівання глядача.

Чистилище без Бога, і взагалі, потойбічне життя, розділене на нерівні “темряви” – безумовно, продуктивні ідеї. Що ідуть окремо від візуального ряду фільму, від флешбеків, і ні до чого майже не призводять.

Вистачило буквально однієї репліки на початку фільму й однієї зміни кольорвої схеми, щоби зрозуміти, що вони померли майже одразу.

Для мене особисто якість жаху визначається зовсім не якістю картинки, і, скажімо, “A Nightmare on Elm Street” завжди залишатиметься взірцем.

А це кіно я просто забуду.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s