Евгений Войскунский, Исай Лукодьянов. Экипаж «Меконга».

Экипаж МеконгаЭкипаж Меконга by Евгений Войскунский

My rating: 5 of 5 stars

Пригодницька підліткова фантастика. Хоча правильніше буде поставити коми між цими словами. Тому що авантюри там цілком реалістичні, фантастика наукова, хоч і трохи науково-популярна,а для хлопців і дівчат, крім цікавих історій з життя природних явищ і людей, повідають і про дружбу, і про любов, і навіть про пристрасть (але до науки).

А ще це радянська книжка, де вкрай мало радянської атрибутики. На тлі сучасного буйства брендів «Екіпаж “Меконга”» виглядає прозорим і нейтральним. В ідеологічному плані. Але ідей йому не бракує.

Це роман про втрати, пошуки і знахідки. Роман про людей, які вірять, що наука може допомогти людству. Людей, яких прогрес цікавить більше, ніж комфорт і матеріальні блага. Є в ньому такий пафос прогресу.

Головні його герої — молоді інженери, які мріють про майбутнє, захоплюються тим, що роблять сьогодні, і навіть здійснюють екскурс в історію: ціла частина присвячена пригодам іншого персонажа, який діє в часи Петра І. Але крім цієї історії про похід за три моря у книжці ще багато різних відступів. Ледь не кожне явище, що може потребувати пояснення, його отримує — разом з історичною довідкою. Але ці екскурси в історію науки не здаються штучним доповненням на зразок «а ось що пишуть у Вікіпедії», тому що звучать вони так, як можуть їх розповісти інженери Костюков і Потапкін — жваво і опитимістично.

І перше, і це друге читання відбулося у мене тоді, коли залишається тільки шкодувати, що цього не сталося раніше. І так само, як вірять у свою мету Юра і Микола, а впевнений, що знайдеться перкладач, який дасть романові українське звучання.

View all my reviews

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s