Мічіо Кайку. Фізика майбутнього.

Ось після цієї книжки я візьмусь за «Гіперпростір»!

Фізика майбутньогоФізика майбутнього by Michio Kaku
My rating: 5 of 5 stars

До цієї книжки, думаю, цікаво буде повертатись час від часу, адже вона про майбутнє (а значить, це такий макро-чекліст), крім того, в ній є купа посилань на підняті теми (і список літератури в кінці). «Фізика майбутнього», хоч направду не лиш фізика і не стільки про майбутнє, здається мені хорошою точкою входу в популярну науку.
Кайку — мій герой. Написано жваво і легко, при цьому автор вдало сполучає свої фахові знання із широтою зацікавлень. Це такий гіперсоціальний Юкава Сенсей, апологет прогресу і просвітництва.

Наука в його переказі і досі робить життя людей кращим, а незрозуміле — зрозумілим.

Що цікаво, на художню літературу він дійсно майже не посилається, а от серіал «Star Trek» згадується досить часто (я рахую!) на початку книжки. Згодом ця тема поступається іншим, але загалом зрозуміло, що кіно домінує.

Кожен розділ завершується проміжними підсумками і підводкою до наступного, що добре для послідовного читання. Але самі розділи досить сильно відрізняються один від одного, всяк знайде собі улюблений (мій — про роботів).
Безумовно, кожна із тем може непокоїти читача не тільки з позитивним коефіцієнтом. Найстрашнішим для мене видався «медичний» розділ. З одного боку, досягнень чимало і буде їх тільки більше, з іншого — рак ми у цьому сторіччі не переможемо.
Що ближчий він до теми як фізик, то більш переконливо звучить. Коли він переказує тезу про те, що за 30 років 90 відсотків мов зникнуть, я можу дещо зрозуміти, але тільки з посмішкою. Ну і в цілому — останні, глобальні розділи здаються мені найслабшими у книжці. Бо надто вони вже загальні. І дуже помітно, що релігію він розглядає як цілий забобон. Ось-де раніше люди боялись дощу і блискавки, от і вся петрушка.
Прогрес пов′язаний із розвитком науки. Розвиток цей залежить від свободи думки (звісно, вся ця свобода у Кайку продуктивного характеру і спрямована на користь людства), а також від бізнесу і воєнно-промислового комплексу, про що автор не втомлюється нагадувати. Наприклад, скорочення частини космічних програм саме з цим і пов’язано — дорого. І отримана користь поки не порівнюється з витратами.
Щоправда, Мічіо Кайку застановляється не на постановці питань (для цього спеціалістів вистачає), а на розтлумаченні наявних відповідей. Відтак потенційні загрози, чи спірні моменти лише позначаються. А от тому, що уже зроблено, приділяється багато уваги. Всі прогнози побудовано на наявних досліженнях. На тому, що автор сам мав нагоду побачити чи почути від людей, які досліджують або висвітлюють окремі теми. Тому навіть «вдячний» перелік на початку читати цікаво.

Загалом, попри цю, думаю, свідомо обрану легкість, місцями аж до «наївності» (але без перегинів), широта огляду, кількість сюжетів, обізнаність автора роблять читання захопливою пригодою.

Ось та книжка, яку я готовий порадити усім і кожному.

інші мої відгуки на goodreads

Ще один відгук, від моєї подруги й колеги Олі Погинайко: Мічіо Кайку. Фізика майбутнього (Літопис, 2013)

Оригінал було опубліковано 2011 року, український переклад опубліковано 2013 року львівським «Літописом» (це третя книжка Кайку, що виходить у цьому видавництві). Переклала її Анжела Кам’янець. Науковими редакторами виступили Іван Вакарчук та Віктор Федоренко, їх коментарі можна зустріти всередині. Керівник проекту — Михайло Комарницький. Редактор — Ірина Новіцька. Художньо-технічний редактор — Анна Ладик. Верстка — Андрія Василіва.
У книжки є навіть власний укр. сайт: http://kaiku.in.ua/

Advertisements

One thought on “Мічіо Кайку. Фізика майбутнього.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s