Велика подорож (Fune wo amu, 2013)

У центрі фільму «Велика подорож» — історія створення великого тлумачного словника. Триває вона понад 10 років. Протягом цього часу ведеться пошук нових слів, звірка з наявними словниками і редагування. Верстка вичитується понад 5 разів, спочатку спокійно, а потім уже аврально, із залученням студентів. Відділ словників — маргінальний у видавництві, подібна робота потребує особливого характеру і відданості.

Головний персонаж — один із редакторів цього відділу, трохи аутичний суперфілолог, якого книжки оточують і вдома, і на роботі. Його роль виконує Рюхей Мацуда, чия армія прихильниць і прихильників не припиняє рости з часів виходу на екрани фільму «Гохатто» (або ж «Табу»). Інша його роль, зовсім недавня — у жорстокому бойовику «Рейд-2». Але то інше. Редактор Міцуя Маджиме — замкнутий, стриманий, його пристрасть до слів не має тих яскравих виявів, які може навіяти саме лиш слово «пристрасть». Коли він закохується, то пише такого складного листа, що дівчині доводиться звертатися за допомогою, аби його прочитати.

А дівчину цю грає Аоі Міядзакі, яку в Японії вважають нині однією з найпривабливіших молодих акторок.

Не знаю, де ще таке можливо — романтичний фільм, присвячений відданості словам і словникам, в якому головні ролі виконують популярні зірки. Гіпертрофованої драми, яскравих спецефектів тощо у стрічці немає. Вона дуже спокійна. І приємна.

Дізнався я про неї завдяки есею «Поговоримо про поля» Крейга Мода на Медіумі: https://medium.com/message/lets-talk-about-margins-14646574c385

А ось посилання на альбом із кадрами, який може проходити по графі «книжкові принади»:

The Great Passage

Думаю, цей фільм просто необхідно показувати всім, хто хоче пов’язати майбутнє із книжками. І багатьом із тих, хто вже з нами, незле буде подивитися.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s