Bubblegum Crisis. 1987

*Все почалося колись давно із саундрека до серіалу «Cowboy Bebop», і ось до чого я докотився. Треба сказати, задача передивитися весь анімований кіберпанк — це для мене не на один рік, причому якщо віхи жанру я дивився вже не раз, деякі зразки ще далеко попереду.

Троє з четвірки лицарок

Баблгам Крайзіс, або «Криза що не день», хоч фани називають його одним із найкращих зразків анімації про дівчат і зброю, дивитися нині можна тільки з двох причин:

а) ностальгія (я цього не маю);

б) цікавість до жанру, аж така, щоби оце дивитись (мій варіант).

Що ми маємо? 8 серій, які виходили з 1987 по 1991 рік, і дію, яка грозгорається в Мега-Токіо у 2032-2033 роках. Це постапокаліптичний урбаністичний світ, явно надихнутий «Блейдраннером» (1982). Світ яскравих вітрин і темних провулків, високих будівель (скло, метал, бетон).

В центрі міста височіє зіккурат корпорації Genom, яка виробляє бумерів — високотехнологічних військових роботів та кіборгів (не перероблених людей, а скоріше роботів з органічними складовими). Вона об’єднує в собі одночасно кілька рис, притаманних кіберпанківським візіям: це велика і агресивна корпорація, вона володіє провідними технологіями, вона мілітарна. Тобто прості люди, як-от ми з вами, цілком живуть як і жили.

Бумер скидає людську оболонку, перетворюючись на термінатора з бластером в роті.

Найцікавіше в бумерах те, що в одному з епізодів вони повстають проти людей, власне, проти корпорації, вимгаючи для себе особливого ставлення і прав.

Я із того, що побачив, зрозумів собі, що бумери застосовуються переважно в локальних конфліктах. «Геном» виготовляє їх на експорт (тісно співпрацюючи зі схожими структурами в США). В самому Мега-Токіо бумери є або поза законом, або десь на межі закону й беззаконня. Справи, що стосуються бумерів, розслідує AD поліція.

Ну і головні персонажі — милі дівчатка, які у вільний від роботи час водять робо-костюми на підборах. І мочать бумерів, нещадно. Панни настільки милі, що їх навіть кілька разів показують топлес. І навіть розігрують навколо цього комічні сценки за участю молодшого брата. Костюмована група називається Knight Sabers.

Є серед них одна «науковка» (в основі лицарських техно-обладунків лежать розробки її батька), рокерша, поліцейська, тренерка з аеробіки.

Хм, а попри показну грайливість/звабливість всі ці панни досить емансиповані, і кожна серія, по суті, проходить тест Бехдель із легкістю. Хоча серіал пронизано опереточними моментами, всі вони проходять по дотичній, в дрібних епізодах.

Детально про все це написано в англійській вікіпедії і ще на безлічі сайтів. Для тих, у кого немає причин дивитись, а глянути цікаво, я підготував альбом кадрів (взятих, каюсь, переважно з двох останніх серій). Втім, там можна роздивитись і костюми, і роботів, і те, як виглядає техніка та інтерфейси у 2032-33 роках.

Мені найбільше сподобалась карта, з топонімами типу Вел Кілмер, Мег Раян, Том Круз.

Карта типової місцевості

Інформація зберігається на дискових пристроях:

Портативний комп’ютер
Комп’ютер в авто

Ще помітив, що в майбутньому використовуватимуть техніку Toshiba та Canon. Не «Геномом» єдиним.

Переглянути весь альбом можна за посиланням http://imgur.com/a/66n3c

У серіалі діють представники різних етносів та гендерів (є один гей, що на 1987 рік досить сміливо).

Попри те, що серій вийшло менше, ніж планувалося, згодом зняли ряд сіквелів і приквелів. Тобто це універсум, розпрацьований не менше за світ gits (Ghost in the Shell, у якого манга, кілька повнометражних анімацій та кілька серіалів).

*Якщо із тексту здалося, що серіал — повна трешня, це не так. Насправді це досить характерний для свого часу культурний матеріал. Може, не «високе» втілення, не супер-анімація чи проривні ідеї, а навпаки — те, як виглядає «в середньому» майбутнє крізь призму 80-90х. Дивитися і правда немає сенсу, якщо немає цікавості до тем, ним охоплених. Так само, як передивлятися деякі гучні фільми тих років.

Advertisements

One thought on “Bubblegum Crisis. 1987

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s