Дж. К. Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната (HP2)

Ніколи не довіряй тому, що думає само по собі, і ти не знаєш, де його мозок.

Гаррі Поттер і таємна кімната (Гаррі Поттер, #2)Гаррі Поттер і таємна кімната by J.K. Rowling

My rating: 4 of 5 stars

Експеліармус!
Друга книжка цільніша за першу, бо в ній немає поділу на півкнижки інтро і півкнижки екшн. Ну і якщо перша — це фантастична казка, то «Таємна кімната» — це 100% детектив. Є убивця, його шукають, є сліди, підозрювані, є «фальшиві» підказки і розкриття всіх карт наприкінці. Втім, без deus ex machina не обійшлося й тут. Головні теми заявляються з перших розділів і далі розвиваються. Це кров/магічні здібності — є «бруднокровці», чарівники з родин маґлів, і сквиби, народжені в родинах чарівників люди без відповідних властивостей. Це також і залежність/свобода у паралельній історії з ельфом Добі.
Герміона — наша людина. Рон описує її стиль так: «коли сумніваєшся — біжи в бібліотеку».
Натомість Гаррі Поттер, якого тягне «тільки до одного — до квіддичу», як завжди, виявляє (несподівано) нові унікальні здібності і отримує в користування необхідні ґаджети.
Не знаю, як на цьому етапі уявляла собі майбутнє персонажів пані Ролінґ, але з позиції людини, що трохи знає сюжет наперед (насправді, мені зручно читати, бо більшість деталей я вже забув), майбутні романтичні лінії виглядають досить прозорими.

Загалом цікаво буде пройтися по Вікіпедії та форумах типу stakexchange, але вже після завершення епопеї. Бо, може, десь далі (або в hpmor) трохи більше розкажуть про Волдеморта. Власне, в цій частині мене зацікавила його душа. Попри те, що його називають не зовсім живим (відтак він не може бути й зовсім мертвим), у нього є душа, яку можна наповнювати, ділити, переливати. Майже як «привид» у Ghost in the Shell.

інші мої відгуки на goodreads

*upd

В другій книжці так само, як і в першій, багато уваги приділено опису різноманітних магічних реалій. Це і побут магів, і способи їхнього пересування, і співжиття з магічними істотами тощо. Всі факти та реалії з першої книжки подано у вигляді коротких нотаток (для нових читачів та забудьок). Наприклад, плащ-невидимка — «єдине, що досталось Гаррі у спадок від батька» (не кажучи про сейф з купою грошей).

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s