Текст у кривих

Власні помилки завжди треба тримати на оці, а ще краще — брати за олівець, хай слугують.

Сучасний цифровий шрифт — тонка матерія. Кожна літера походить з опису у спеціальному файлі. Що шрифт професійніший, то більше деталей враховано. Користувач може використовувати їх як йому заманеться, точніше, наскільки інструмент дозволить. Наприклад, MS Word та аналоги дозволяють залучати в документ будь-який встановлений на комп’ютері шрифт, і навіть передадуть цю інформацію на принтер. Але якщо відкрити збережений документ на іншому комп’ютері, де цього шрифта немає, програма автоматично замінить відсутній шрифт на підходящй (на думку програми). Якщо є інший шрифт з потрібною назвою, також відбудеться підстановка (це стосується численних різних версій Times New Roman, Arial та інших шрифтів, що знаходяться в активному цифрообігу вже десятиліття).

Схожим чином діятимуть і дизайнерські програми. Такі програми, як inDesign, дозволяють користуватися всіма можливостями, які закладено розробником шрифта. (Це дивно, але програми-родичі Photoshop та Illustrator працюють зі шрифтом кожна трохи інакше)

Словом, для того, щоби точно зберегти всі деталі, пов’язані з виглядом літер, найкращий спосіб для невеликих документів (плакат/флаєр/візитка чи щось таке) — перевести текст у криві. Працювати з ним як текстом буде неможливо (ані виділити, ані скопіювати). Він стане просто графічним елементом, який виглядає як треба на будь-якому комп’ютері.

Але є одне але: при переведенні тексту в криві inDesign не враховує деяких ефектів, як-от підкреслення. Тоді треба щось робити. Не переводити в криві, наприклад (у пдф-і рідко щось «злітає»). Або перемалювати ці ефекти іншими засобами.

Чудово допомагає не поспішати, а ретельно передивлятися, що ти робиш. Отаке-то.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s