Електронні книжкові каталоги

Так сталося, що саме тепер дійшли руки, і я видаляю різні програми, які на пробу ставив для упорядкування домашньої бібліотеки.

DataCrow, Zotero, BookDB2 лишились аж дотепер, як називались інші програми, я сходу і не пригадаю (як гуглом принесло, так за гуглом і пішло). Всі вони можуть у принципі бути більш-менш підходящими програмами-каталогами, і всі з тих чи інших причин не підходять. Головна, напевно — нічого такого, чого не можна зробити в електронній таблиці.

Із goodreads можна експортувати такий .csv, з яким ще потім рік розбиратися — з усіма наявними даними і навіть відгуками, лиш без обкладинок (і вихідні дані латинкою). Ну і ще рік можна гратися з розставлянням книжок по ґудрідзових полицях. Знову ж таки, чому зразу не скористатись таблицями — ЛібреОфіс, Ексель, гугль-таблиці однаково зроблять ту саму справу.

Яка і нині на місці. Хоча таблиці видаються «бездушними» (всюди мені не вистачає нормальної роботи з обкладинками), вони конвертуються одна в іншу, відкриються на різних пристроях (є хороша програма під андроїд, але ж так ліньки заносити кожну книжку вручну). А треба-таки якось розібратися, які книжки в якому місті, які було втрачено (і треба чи не треба їх шукати наново). Які книжки, може, віддати. А яких бракує.

Словом, якщо онлайн-сервіс, то goodreads (там вже багато є, зокрема й українських книжок; можна його використовувати щонайменше як джерело бібліогафічних деталей), якщо універсальність — то електронні таблиці. Є ще непогана програмка під Android, але такий пристрій у мене в кишені не лежить, то я вже і назву забув.

upd: Calibre то інше, він же каталог електронних книг і конвертер. Щоправда рукописи я для ознайомлення виводжу в .epub плагіном для ЛібреОфіса.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s