epub tuning: Jutoh vs Sigil

Це коротка заміточка про  дві програми, якими щось можна зробити з електронною книжкою.

Якийсь час тому розробник безкоштовної програми Sigil заявив на своєму блозі, що з новою роботою він не має часу, а за відсутності помічників і натхнення підтримувати цей проект і далі. Дизайнери/розробники трохи засумували: галузь розвивається інтенсивно, і продукт без підтримки швидко стає застарілим.

Однією з альтернатив для роботи з файлами електрокнижок — треба сказати, досить недорогою (але платною) і кросплатформеною (win/mac/linux) є програма Jutoh. І ось що я хочу про неї сказати.

Більшою  мірою вона орієнтована на самвидавчих авторів і західний ринок. Тобто вона підримує форматування і вивід для різних пристроїв та платформ, поширених у англомовному світі. В той самий час побачити, власне, код, чи відредагувати .css у базовій версії не так-то просто. Грубо кажучи, не можна додати зовнішній .css простим імпортом, якщо не заплатити ще 40$ за плюс-версію. Коли я це з’ясував, то засмутився. Чому?

Насамперед тому, що значна кількість людей, які відповідали на моє питання у фейсбуку «чим ви читаєте?» вказала «вітчизняного» виробника PocketBook. Які мають рекомендації до формлення книжок і навіть типові файли стилів. Jutoh не має відповідного пресета, а при імпорті готового .epub файла адаптує, а не імпортує, його .css, не враховує залучених шрифтів і т.д. Тобто, я сподіваюсь, що досягти результату, який задовольнить не тільки тест-програми, але й справжніх читачів, можна, але для цього треба з’ясувати всі тонкощі роботи з програмою (і залучити книжкових тестувальників).

Я, безумовно, прочитаю їх мануал від і до, але говорити про плюс-версію бачу сенс лише тоді, коли прибутки від роботи в цій програмі покриють ціну вдосконалення. Тобто нескоро.

У той самий час нова людина відновила роботу над Sigil (деталі можна прочитати в секції about). Це радісна звістка. Програма не підтримує Linux, але є версії для win32/64 і mac. На вигляд примітивніша за Jutoh, але дозволяє правити безпоспередньо код, залучати зовнішні стилі і т.д.

На даний момент для роботи з книжкою, призначеною одразу для читалок, я би спробував Jutoh. Але для обробки файлу, виведеного із inDesign, коли ідеться про адаптацію макета для друку до електронних пристроїв та обтічної версії я знову встановив Sigil.

Advertisements

2 thoughts on “epub tuning: Jutoh vs Sigil

    1. Я не шукав ще альтернативніших версій, а з цими двома все так само. Останній epub Редагував за допомогою Sigil.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s