epub tuning: Jutoh vs Sigil

Це коротка заміточка про  дві програми, якими щось можна зробити з електронною книжкою.

Якийсь час тому розробник безкоштовної програми Sigil заявив на своєму блозі, що з новою роботою він не має часу, а за відсутності помічників і натхнення підтримувати цей проект і далі. Дизайнери/розробники трохи засумували: галузь розвивається інтенсивно, і продукт без підтримки швидко стає застарілим.

Однією з альтернатив для роботи з файлами електрокнижок — треба сказати, досить недорогою (але платною) і кросплатформеною (win/mac/linux) є програма Jutoh. І ось що я хочу про неї сказати.

Більшою  мірою вона орієнтована на самвидавчих авторів і західний ринок. Тобто вона підримує форматування і вивід для різних пристроїв та платформ, поширених у англомовному світі. В той самий час побачити, власне, код, чи відредагувати .css у базовій версії не так-то просто. Грубо кажучи, не можна додати зовнішній .css простим імпортом, якщо не заплатити ще 40$ за плюс-версію. Коли я це з’ясував, то засмутився. Чому?

Насамперед тому, що значна кількість людей, які відповідали на моє питання у фейсбуку «чим ви читаєте?» вказала «вітчизняного» виробника PocketBook. Які мають рекомендації до формлення книжок і навіть типові файли стилів. Jutoh не має відповідного пресета, а при імпорті готового .epub файла адаптує, а не імпортує, його .css, не враховує залучених шрифтів і т.д. Тобто, я сподіваюсь, що досягти результату, який задовольнить не тільки тест-програми, але й справжніх читачів, можна, але для цього треба з’ясувати всі тонкощі роботи з програмою (і залучити книжкових тестувальників).

Я, безумовно, прочитаю їх мануал від і до, але говорити про плюс-версію бачу сенс лише тоді, коли прибутки від роботи в цій програмі покриють ціну вдосконалення. Тобто нескоро.

У той самий час нова людина відновила роботу над Sigil (деталі можна прочитати в секції about). Це радісна звістка. Програма не підтримує Linux, але є версії для win32/64 і mac. На вигляд примітивніша за Jutoh, але дозволяє правити безпоспередньо код, залучати зовнішні стилі і т.д.

На даний момент для роботи з книжкою, призначеною одразу для читалок, я би спробував Jutoh. Але для обробки файлу, виведеного із inDesign, коли ідеться про адаптацію макета для друку до електронних пристроїв та обтічної версії я знову встановив Sigil.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s