Концерт на Інтері

Концерт на каналі з заголовку до дня Незалежності України — це якийсь нереальний привіт із пекла. Я би не писав про це тут, але зараз там співає Таїсія Повалій! Тут я навіть ужию один раз популярний мем: Таїсія Повалій, Карл!

Весь цей шабаш наче хоче розповісти нам про кілька речей. По-перше (і це добра звістка) — ми маємо добре розвинуту популярну культуру, бо багатьох українських виконавців на цій сцені нема, і їх там неможливо уявити.

По-друге, ми маємо майже готовий перелік виконавців, які готові виступати на «Інтері» під фонограму.

При всій моїй повазі до людей старшого віку це — пенсіонерський концерт. Декого з виконавців можна зарахувати до пенсіонерів сцени, інші страждають від незатребуваності чи невпізнаваності. Пісні то милі, то бравурні, то радянські. На такому концерті не можна співати про сильні переживання (пісні про смерть українських героїв, про народний чи громадянський гнів), тут не місце іронії чи критиці наявного міфопоетичного устрою. Не лише ХЗВ годі очікувати на такій сцені (а вони б якраз із радістю). Тут ніколи не прозвучить народна пісня, де соціальна картина зображатиметься з гумором чи іронією.

Натомість плавно чи не дуже, а від Ірини Білик, яка співає голосом 10-річної давності «хай живе, хай живе надія», слухача й глядача підводять до ностальгійно-радянського блоку, де вже анонімні учасники талант-шоу співають патріотичну радянську пісню. Показують глядачів-«ветеранів» (які боролися з фашизмом від Москви до самих до окраїн). Недалеко і до Повалій.

Можливо, я ще колись на старості послухаю її дебютний альбом, коли не було ще ні ізисканого вкусу, ні сілікону, ні політичної проституції.

Нині Україна — це край парадоксальних можливостей. Зрозуміло, що «Інтер» надає зручну, спокусливу у своїй «добродушності» альтернативу. Бо багатьом мешканцям тилу не до вподоби буде ані «Пливе кача по Тисині», ані «Мейд ін Юкрейн», і навіть «Одна стежина за вікном» у виконанні Grozovska band буде здаватись незручною.

Повторюсь, але від думки, що хороших виконавців більше, стає добре.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s