Про оцінки книжок на goodreads: ★★★☆☆

Думаю, у мене це зі школи. Хороша оцінка 5, нормальна 4. Трійка наче темна пляма на репутації. Трійка на уроці, але 4 за контрольну, в чверті, хоча б за рік. Трійка в атестаті — трагедія. В заліковій — провал. Колись я почув, що хлопця з паралельного класу батьки били за трійки. Мені це здається жахливим і неправильним.

Тому мені важко щось оцінювати за шкалою більше-менше. Якщо лишити 3 пункти? Не подобається, нуль, подобається. Більшість книжок опиняться в третій категорії. Трохи менше потраплять в нульову відмітку (оскільки обіцянок не було, то й пробачення не потрібні). Зовсім мало книг здатні викликати негативну емоцію, навіть ті, які не стає сили дочитати, часто опиняються на умовному «нулі».

На imdb оцінок безліч, але свіжі стрічки отримують більше балів, ніж класика, бо їх дивляться тут-і-зараз, де прийнято миттєво реагувати. Одна шкала для Антоніоні і Скотта. Для серіалу і саги. Для «Землі» і «Американського пирога».

На goodreads теж однакові оцінки для коміксів і класики. І оскільки це існує, значить, це можливо. І нормально. Однак складно, ще й в силу того, що 3 це вже позитивна оцінка.

Три зірочки — значить, книга сподобалась. Чотири — Дуже сподобалась.

Це все емоції, і тому, коли я перестав зі шкільного страху ставити одні 4 і 5, щоби нікого не образити, часто буває так, що книжка з хорошими віршами це 4, непоганий роман 3, а класно намальований комікс це 5. Але як же так, то вірші, а то книжка з картинками? А так. Мабуть, коли за вірші і комікси одна й та сама оцінка, для когось це ще страшніше, неприємніше, і неприйнятніше. Мабуть, не варто на цьому застановлятися. Краще собі почитати.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s