Де побувати в Полтаві: книгарня біля Ради профспілок

Ховається ця книгарня в центрі, але донедавна я там ніколи не бував. Хоча, мабуть, кожен, хто живе в місті, не раз проходив зовсім неподалік.

Розміщена вона у дворі Ради профспілок на Круглій площі. Якщо стати спиною до поштамту, треба повернути ліворуч, перейти через дорогу, пройти повз школу мистецтв і перейти через дорогу ще раз.

2015-07-21 17.58.01
завертаємо в арочку
2015-07-21 17.57.01
вигляд з двору
2015-07-21 17.56.54
вхід до книгарні

 

Ось посилання на гугл-вулиці: https://goo.gl/maps/fqd81T2dLDt

Я вважаю:
1. Буде добре, коли таку книгарню можна надибати в кожному місті.
2. Похід до такої книгарні можна включати в туристичні рекомендації та маршрути.
3. Самим містянам треба навідуватись туди час від часу.
4. Регулярно.

В студентські роки я полюбляв кіно «You’ve Got a Mail», не за Меґ Раян і Тома Хенкса, а за те, що це фільм про книгарів і книгарні. За це я і зараз його люблю. По сюжету там змагаються маленька книгарня за рогом і новий великий супермаркет. Який хоч великий і бездушний, зате дешевий — і там є окремий відділ авторів з Манхеттена. Зараз це можна назвати роботою на репутацію. Ніхто не каже, що автори з Манхеттена кращі за інших, просто книгарня міститься там, і для них справа честі мати спеціальну полицю. Інакше про відсутність такої напишуть усі газети.

Все це звучить як казка для України, де наявність книгарні це вже привід для радості, наявність у ній української книжки — чудо. А інтернет, де є кілька українських он-лайн книгарень і зараз можна замовляти книжки безпосередньо на сайтах чільних видавництв, — це як країна Оз.

Але ця книгарня, про яку знають не всі книгарі в Полтаві і не всі книголюби, — це саме та непримітна крамничка в центрі міста, де можна придбати краєзнавчі праці, альбоми місцевих художників і поезії місцевих поетів. І не тільки. Так, крам специфічний. Саме через специфіку цих книжок годі дошукатися деінде. Ні в мережі книгарень «Є», ні у провідних інтернет-книгарнях, ні на великих книжкових ярмарках.

Я шукав книжку Ольги Чепіль «Вулицями старої Полтави» — її можна придбати тільки там.
Перевидання спогадів Вайнгорта, який довго був головним архітектором Полтави і за якого вона значною мірою стала такою, як тепер, там найдешевше.
Книжку віршів хіпівської легенди Діми Бурлаки — вона там є, хоч самого Діми вже немає.
Вірші різних поетів рідного краю, про яких зазвичай знають лише ті, хто пишуть про них наукові праці — вибірка, мабуть, за всю незалежність. Принаймні складається таке враження. А ще різні проекти на зразок родоводів сіл тощо.

Повторюся: коли в кожному обласному центрі буде така книгарня, підтримувана місцевою громадою, для мене це буде показником, що ми живемо в якісно новій країні.

Advertisements

One thought on “Де побувати в Полтаві: книгарня біля Ради профспілок

  1. Дуже прикро за сучасний стан українского друкарства. До болі неприємно що скаладається сучасніть саме так. В Грузії, чомусь, все інакше: знайти іноземну книгу можна в спеціалізованих, а от грузинською – усюди. І мушу сказати, що це не якийсь там непотріб, а саме високоякісні книжки. Сподіваюсь, що майбутнє, таки, буде кращим і для нас. Натхнення вам!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s