logo-130110-5.cdr

Іноді (нечасто) я зустрічаюсь із файлами програми CorelDraw. Програма, мабуть, хороша, однак я не користуюсь нею приблизно ж стільки, скільки займаюсь переважно книжковим дизайном, можна сказати, з кінця 2000-х. А файл треба відкрити.

Раніше я користувався он-лайн конвертерами, а нещодавно знайшов іще один спосіб. Файли .cdr відкриває LibreOffice Draw. І дозволяє експортувати файл у .eps чи .pdf

Правда, не всі! Тому щойно довелось скористуватись послугами он-лайн конвертера. Першого-ліпшого, http://www.zamzar.com/

Ясно, що зазвичай із такими файлами не надходить інформації про брендові кольори абощо, сам формат файлу наче натякає.

Щоб не лаяти лише користувачів Корела, скажу, що надсилати робочі файли будь-якої програми добре, коли ідеться про освіту. Або обмін між власними компами. Чи колегами з тим самим сетапом. Файл Adobe Illustrator з екстравагантними шрифтами, зайвими спот-кольорами і невбудованою графікою нічим не кращий для власника Корела за Корелівський файл для мене. Просто зайва робота.


 

UPD: Кумедно, що саме в наступний логотип, який потрапив у мої руки, містив шрифт не в кривих у .pdf — Іллюстратор, якщо заявлений шрифт не встановлено (або з інших своїх міркувань) зразу підставляє інший. Ну ладно в тексті, але ж це логотип. Так що не Корелом самим, інфа 100%.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s