DaVinci Resolve

Дійшли руки домонтувати відео з нашої мандрівки житомирським трамваєм.

За майже два роки життя в Житомирі оце практично раз і проїхався: нині тут працює лише один маршрут, з яким мені геть не по дорозі. А хтось щодня користується.

 

Щоб зібрати його докупи, я скористався програмою DaVinci Resolve.

Це професійна програма, орієнтована передусім на кольорокорекцію відео. Крім того, дозволяє робити нескладний монтаж і титри. Користуватись більшістю її функцій можна безкоштовно. Інтерфейс цілком інтуїтивний, якщо ви вже раніше щось робили з відео, все на звичних місцях.

По суті, вона виступає доповненням до аналогової панелі кольорокорекції, ще професійнішої і дорогої. Фірма Blackmagic займається передусім обладнанням для кіно та телебачення, а також має, крім Resolve, власну програму для композитингу.

З опису, ця програма практично позбавлена недоліків. Може, кіно в ній не намонтуєш, але для невеликих роликів можливостей вистачить з головою.

Але сама програма має досить високі вимоги до заліза. І кажуть, навіть не з усім дружить. При встановленні нові версії проводять перевірку на відповідність мінімальним вимогам (нова, 12 веріся, після встановлення повідомила, що моя система не дасть мені всіх можливостей для кольорокорекції, але я зможу базово монтувати і коригувати). Те, що робота з відео ресурсоємна — загальний момент, але інтерфейс Resolve 11 не вліз у 17-дюймовий монітор ноутбука. Для порівняння, Adobe Premiere вписується (здається, навіть і в трохи менші розміри). Я маю собі таке переконання, що для лептопа і 17 дюймів це уже трохи багато, а більше вже не дуже повозиш із собою в наплічнику. Так чи не так, але на лептопі робота з Resolve перетворюється у збочення. Втім, вільне, легальне, монтуй скільки зможеш.

Для того, щоб дістатися до певних інтерфейсних елементів, треба виходити з повноекранного режиму у віконний і тягати це вікно в різні боки по монітору.

В 12 версії начебто цієї проблеми нема (але для певності треба перевірити).

Blender, до слова, вирішує цю задачу можливістю розгорнути частину інтерфейсу на весь екран. Практично будь-яку окрему панель. А потім повернутись до попереднього вигляду.

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s