Мобільний влоггінг

Рік тому я писав про різні бюджетні засоби для монтажу відео на комп’ютері. Тепер, треба сказати, відео зі смартфона не конче кудись передавати до публікації на YouTube. Так само, як і доглибно вникати в технічні специфікації. Одразу три різних програми, з якими я нещодавно познайомився, пропонують створення коротких відео на автоматі. Загалом програм для редагування відео на гаджетах значно більше. Окремий жанр — короткі відео до хвилини для поширення в месенджерах та мобільних соцмережних програмах.

Для прикладу я зібрав ролики з однакових нехитрих джерел.

Google Photos

https://photos.google.com/

Нащадок Picasa пропонує передусім хмарне зберігання фото та відео. Та автозавантаження до хмари з папок на комп’ютері та мобільних пристроїв. Гугль-фото просить авторизації, завантажуваний контент додається до загальної квоти на диску (пошти та документів).

Одна з нових автофункцій — помічник, який робить автоматичні гіфки, колажі з кількох фото (це поки ще не арт колажі, а просто скомбіновані за сіткою кілька знімків), та відео. Помічник ініціативний, сам пропонує відеоколажі із завантаженого матеріалу. Тут головний критерій — наше ставлення до контенту. Якщо це коротке (на хвилину приблизно) відео про прогулянку з друзями чи родиною, буде приємно.

Крім того, помічником можна скористатись для створення відео із власноруч відібраного матеріалу. Із неочевидних функцій — є мінімальні можливості до редагування окремих сцен «фільму» та творчі фільтри.

Здивувало, що зараз не можна поширити таке відео одразу на YouTube. Для цього його треба скачати з гугл-фото, а потім закачати на гугл-відео. По суті, це найближчий аналог Windows MovieMaker, ще простіший і ще доступніший.

 

GoPro Quik

https://quik.gopro.com/en/

Цей редактор дає найбільш динамічні відео. На вибір пропонуються набори шаблонів, до яких входять титри, переходи та пропонована музика. Музику можна замінити, окремі кадри редагувати (змінити довжину, розрізати, масштабувати тощо). Основна опція також збереження: або на пристрій, або кудись у мережу Quik (не пробував). Тут найкращі титри, і загалом усе так креативно, що іноді здається аж занадто. Втім, поки ця іграшкова монтувалка мені сподобалась найбільше.

Adobe Premiere Clip

http://www.adobe.com/ua/products/premiere-clip.html

Здається, перші два слова з назви говорять самі за себе. Те, що титрування тут суто умовне, компенсується сумісністю зі «старшим братом». Почати монтаж можна на телефоні, а закінчити на комп’ютері. Я би назвав такі програми приємними бонусами за підписку на Creative Cloud. Втім, і без підписки тут можна скомпонувати ролик. Тут є два режими, авто та ручний. Експорт відео у Dropbox чи YouTube напряму. Як я зрозумів, проект одразу зберігаєтсья у хмарі.  Для роботи з програмою потрібно мати чи створити Adobe ID.

Я помітив, що (чомусь) між окремими кадрами в цьому автомонтажі є паузи на стоп-кадрах.

Певно, в ручному режимі це все можна виправити, він на позір видається найбільш складним (точним, багатим на опції регулювання). Але автоматика, як на мене, програє попереднім варіантам.


Підсумки

Для того, щоб зробити швидке відео (влог, бекстейдж, анімовану листівку для рідних та друзів з ними ж), потужностей смартфона вистачить. Попри велику конкуренцію, як завжди, рулить контент. Якщо є унікальний сюжет, чи поєднання події, часу і місця, відсутність камери за тисячі доларів — не біда.

Для того, щоб це відео виглядало не просто гут, а супергут, потрібно постаратися (всі ці ручні налаштування дуже корисні, бо програма розставить красиві переходи, не зважаючи, де саме вона їх ставить, і до фінального ролику може не потрапити хтось чи щось важливе). Рахунок іде на години (переглянути, поредагувати, знов переглянути, знов… і так до результату).

Якщо ви плануєте монетизувати контент, слід подбати про щонайбільшу ступінь самостійності відео. Мелодії, що пропонуються на тло безкоштовно, насправді нормально монетизуються правовласниками на YouTube. В тому числі, у таких роликах.

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s