Експрес-письмо та інструментарій

Я звик щороку робити кілька дописів про писання — перед, під час та після NaNoWriMo. Як правило, повторюваними були пости про нанораймо та про різний помічний софт. Цей допис відповідає духові традиції. Майже.

Про NaNoWriMo

Я написав (у першій редакції) трохи більше 400 слів про недоліки NaNoWriMo. Але хіба це мене зупиняло раніше?

Цього року я не знаю, чи почну, і якщо почну, то що. Ідея місяць пробувати щось робити щодня — хороша. Ідея колективного марафону не приваблює, але і не відлякує, головне для мене змістова частина, а не соціальна. Жовтень — місяць щоденного малювання, і цей досвід мені подобається. Рік за роком я брав участь у письменницькому марафоні. А зараз не знаю. Хочеться продовжити практику щоденних замальовок, подивитись і попробувати ще різні штуки. Для того, щоб успішно завершити інктобер, треба 30 малюнків, а вже які вони, залежить від художника. Для нанораймо треба справді вкалувати за клавіатурою. Щоб написати 50000 слів, треба щоб ця ціль мала високий приорітет. Тоді знайдеться час і натхнення.

Інтенсив як форма добре підходить для перевірки нових діяльностей і прокачки конкретних скілів у добре знайомих. Не конче вписуватись у марафон чи челендж, можна провернути щось схоже за допомогою онлайн і офлайн курсів абощо. Чи брати участь у NaNoWriMo — на це питання я шукаю відповіді щороку. Чи писати взагалі — треба відповідати щодня.

Програми

К чорту. Так, є безліч платних програм для письменників. Чи дорого коштують добре розрекламовані? На українські реалії — дорого. Чи мають вони якісь мєга-супер-фічі, недоступні у безкоштовних аналогах? На мою думку — ні.

Зараз для кожної потреби існує чимало варіантів. Можливо, якась із платних програм пропонує зручний сеттінг. Або стильне оформлення.

Я думаю, зручна програма має не дратувати і автозберігати. Все інше на любителя.

Назву кілька варіантів (що перше згадалось).

Simplenote — зручна штука для коротких заміток. Зараз безкоштовна і запускається на всеможливих пристроях та операційних системах. Письменники минулого користувались картками. Це цифровий аналог. Записати щось на телефоні, продовжити на лептопі, якщо не хочеться розводити муть в основному рукописі.

FocusWriter — безкоштовний, простий редактор. Linux, Windows, Mac OS. Простий — наприклад, не підтримує Markdown. Зовнішній вигляд продиктований інструментами Qt.

SublimeText — текстовий редактор, (в основному розрахований на програмістів), головна фішка у безлічі плагінів та налаштувань.

Google Documents теж непоганий варіант. Ну і далі різних варіантів буквально сотні.

Тут-таки хочеться вставити про те, що я не знаю достойного безкоштовного відповідника для InDesign, але це геть інша історія.

 

UPD:

Свіжий допис на TechRadar про те, як організувати письмо без зайвих витрат.

Advertisements

4 thoughts on “Експрес-письмо та інструментарій

   1. Я є заступником редактора міжнародного англомовного журналу ‘The Wagon Magazine’, який існує в електронному та печатному форматах. Журнал видається в Індії та розповсюджується у багатьох країнах.

    Ми маємо зухвалу ідею зробити спеціальний випуск, присвячений сучасній українській літературі. Будь ласка, зв’яжіться зі мною через unbolt@ukr.net якщо Вам цікаво долучитися до нашого проекту у якості автора.

    Тетяна.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s