Старі фото на мапах

Не дає спокою одна ідея.
Скажімо, є популярні фото старої Полтави (підставте інше українське місто, якщо хочеться). Вони раніше зберігались у відповідних папках, розшарених у локальній мережі, потім стали кочувати по блогах і пабліках.
Як цифровий аналог «визначних місць». Але ж місто складається не лише з цих кількох локацій.

І от я подумав: буде класно взяти старі альбоми, погортати, чи є там такі знімки, де видно не лише обличчя родичів, а й місто? Чи де місто і є портретованим об’єктом. Відсканувати і додати на гугль-мапу. Як вийде, атрибутувати не лише місце, а й час (рік).
Ще краще, якщо це буде не одинока ініціатива.

Звісно, є різні варіанти мапування історії. Скажімо, такі фантастичні інтерактивні мапи Нідерландів, де можна вибрати місто і рік, і наочно порівняти «було-стало» від 1100 року до наших днів.
Або історична лупа над мапою Нью-Йорку.

Такі проекти потребують фінансування та офіційної підтримки (на державному чи регіональному рівні): робота з архівами, мапами, оцифровка та адаптація до сучасних технологій.
Наприклад, історичне мапування Бостона опирається на опрацьовані у Гарварді старі мапи, з географічною прив’язкою. Або, скажімо, інтерактивна мапа забудови Лос-Анджелеса, надихнута мапою Портленда.

Мені хочеться побачити схожу мапу Полтави. Але я розумію, що з родиною, роботою, власними творчими активностями я таку штуку сам не зроблю та інших не огранізую.
А от додати кілька знімків на гугл-карти зможу (якщо знайду підходящі). Можна навіть зробити віртуальну екскурсію від знімку до знімку.
Певно, цей допис надихнуто сайтом книжки Koya Bound, де об’єднано текст про подорож, фото та графіки із картою місцевості. Це дуже красивий проект, але і дуже вузькоспрямований. Одна історія, одна книга. З історичних мап чи історичних фото на сучасних мапах можна видобути багато різних.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s